Теми тижня
Загальне
ЕЛЕКТРОНІКА ТА МІКРОСХЕМОТЕХНІКА (потік МА2, МА1т1)
Викладач дисципліни - доцент кафедри Метрології та БЖД Сєрікова Ірина Олексіївна, кандидат технічних наук. Контактний телефон 0671085237, вайбер, електронна пошта sirina301212@gmail.com.
29 січня - 4 лютого 2024 року
1. Резистори. 2. Конденсатори. 3. Котушки індуктивності. 4. Трансформатори. 5. Подільники напруги. 6. Регулятори напруги. 7. Гасники напруги.
1. Назвіть пасивні компоненти та їхні основні властивості. 2. Назвіть призначення резисторів. 3. Назвіть основні параметри резисторів. 4. Поясніть вплив опору резистора на струм в його колі. 5. Наведіть епюри напруги та струму у колі резистора. 6. Назвіть основні електричні параметри конденсатора. 7. Назвіть основні електричні параметри котушки індуктивності. 8. Дайте визначення трансформатора. 9. Назвіть основні електричні параметри трансформатора. 10. Накресліть схему резистивного подільника напруги та поясніть його роботу на холостому ході. 11. Поясніть вплив опору навантаження на вихідну напругу резистивного подільника. 12. Накресліть епюри напруг резистивного подільника напруги. 13. Накресліть схему регулятора для змінення вихідної напруги від нуля. 14. Накресліть схему регулятора для змінення вихідної напруги від вхідної. 15. Накресліть схему регулятора для змінення вихідної напруги від нуля до вхідної.
5 лютого - 11 лютого 2024 року
- 1. Принцип дії напівпровідникових діодів. 2. Напівпровідникові діоди. 3. Основні типи напівпровідникових діодів. 4. Випрямлячі. 5. Параметричний стабілізатор постійної напруги. 6. Амплітудні обмежувачі напруги.
1. Дайте визначення напівпровідникового діода. 2. Дайте класифікацію діодів. 3. Розкажіть принцип дії напівпровідникового діода. 4. На яких властивостях електронно-діркового переходу ґрунтується практичне застосування напівпровідникових діодів? 5. Намалюйте ВАХ випрямляльного діода і поясніть її хід. 6. Що називається пробоєм електронно-діркового переходу і які види пробою існують? 7. Накресліть ВАХ стабілітрона і поясніть її хід. 8. Як впливає температура на характеристики діода? 9. Накресліть схему однопівперіодного випрямляча для отримання позитивної напруги. 10. Накресліть схему однопівперіодного випрямляча для отримання негативної напруги. 11. Накресліть епюри вхідної і вихідної напруг однопівперіодного випрямляча. 12. Накресліть схему параметричного стабілізатора напруги позитивної полярності. R Uвих VD1 Uвх VD2 R VD1 VD2 Uвх Uвих VD1n VD2n U VD Uвих вх R 43 13. Накресліть схему параметричного стабілізатора напруги негативної полярності. 14. Накресліть амплітудну характеристику стабілізатора напруги. 15. Накресліть діаграму роботи параметричного стабілізатора і поясніть її. 16. Дайте визначення коефіцієнта стабілізації. 17. Побудуйте схему симетричного амплітудного обмежувача сигналу.
12 лютого - 18 лютого 2024 року
1. Загальні відомості. 2. Принцип дії біполярного транзистора. 3. Статичні вольтамперні характеристики біполярного транзистора. 3.1. Вольтамперні характеристики транзистора у схемі зі спільним емітером. 3.2. Вольтамперні характеристики транзистора у схемі зі спільною базою. 3.3. Граничні експлуатаційні параметри біполярного транзистора. Залежність параметрів транзистора від температури. 3.4. Моделі біполярного транзистора. 4.1. Нелінійні моделі біполярного транзистора. 4.2. Лінійні моделі біполярного транзистора. 5.1. Електронні підсилювачі. Основні технічні показники підсилювачів. 5.2. Зворотний зв'язок у підсилювачах. 5.3. Схеми включення біполярного транзистора за змінним струмом та їх властивості. 5.4. Режими роботи підсилювального елемента у схемі. 5.5. Кола живлення підсилювачів на біполярних транзисторах. 5.6. Розрахунок підсилювача зі спільним емітером. 5.7. Резисторні підсилювачі на біполярних транзисторах та емітерною схемою стабілізації режиму.5.8. Двотактні вихідні підсилювачі на біполярних транзисторах. 5.9. Ключі на біполярних транзисторах
1. Дайте визначення біполярного транзистора. 2. Дайте класифікацію біполярних транзисторів. 3. Назвіть схеми включення БТ. 4. Назвіть режими роботи БТ. 5. Поясніть принцип дії БТ. 6. Побудуйте статичні характеристики БТ у схемі з СЕ і поясніть їх хід. 7. Побудуйте статичні характеристики БТ у схемі з СБ і поясніть їх хід. Rк VT + Еж – Rб iвх uвх uвих iд Iб нас VD 94 8. Назвіть h-параметри транзистора і розкажіть, як їх визначити за характеристиками. 9. Які параметри характеризують частотні властивості транзисторів? 10. Яка з двох схем включення транзистора зі СЕ або зі СБ є більш високочастотною? 11. Що таке складений транзистор? 12. Назвіть режими роботи підсилювального елемента у схемі. 13. Наведіть модель Еберса-Молла БТ і поясніть її. 14. Накресліть схему резисторного каскаду на БТ зі спільним емітером і поясніть, як вона працює. 15. Накресліть схему ключа на БТ зі спільним емітером і поясніть, як вона працює. 16. Як можна збільшити швидкодію транзисторного ключа на БТ?
19 лютого - 25 лютого 2024 року
4.1. Польові транзистори з керуючим р-n-переходом. 4.2. Польові транзистори з ізольованим затвором. 4.3. Граничні експлуатаційні параметри польових транзисторів. 4.4. Лінійні моделі польового транзистора. 4.5. Робота польового транзистора у схемі. 4.5.1. Схеми включення польового транзистора за змінним струмом та їх властивості. 4.5.2. Підсилювачі на польових транзисторах. 4.5.3. Ключі на польових транзисторах.
1. Дайте визначення польового транзистора. 2. Дайте класифікацію польових транзисторів. 3. Розкажіть принцип дії польового транзистора з управляючим p-n переходом. 4. Розкажіть принцип дії польового транзистора з ізольованим затвором і вбудованим каналом. 5. Розкажіть принцип дії польового транзистора з ізольованим затвором і індукованим каналом. 6. Накресліть П-подібну еквівалентну схему ПТ і поясніть її. 7. Назвіть схеми включення ПТ. 8. Накресліть схему підсилювача на ПТ з управляючим p-n-переходом зі спільним витоком і розкажіть як вона працює. 9. Накресліть схему ключа на ПТ з резистивним навантаженням і розкажіть як вона працює. 10. Накресліть схему ключа на ПТ з динамічним навантаженням і розкажіть, як вона працює. 11. Накресліть схему КМОН ключа на ПТ і розкажіть як вона працює. 12. Які переваги ключів на ПТ перед ключами на БТ?
26 лютого - 3 березня 2024 року
5.1. Принцип дії тиристора.
5.2. Робота тиристора у схемі.
1. Дайте визначення тиристора. 2. Дайте класифікацію тиристорів. 3. Розкажіть принцип дії триністора. 4. Назвіть електричні параметри тиристорів. 5. Накресліть схему однопівперіодного випрямляча на триністорі і поясніть як вона працює. 6. Накресліть схему ключа на тиристорах і поясніть як вона працює.
4 березня - 10 березня 2024 року
1. Електровакуумні прилади. 1.1. Електронні лампи. 1.2. Діод. 1.3. Тріод. 1.4. Пентод. 1.5. Резисторні підсилювачі на електронних лампах. 2. Власні шуми компонентів.
1. Дайте визначення електронної лампи. 2. Дайте класифікацію електронних ламп. 3. Назвіть схеми включення тріода. 4. Розкажіть принцип дії тріода. 5. Накресліть ВАХ тріода і поясніть їх хід. 6. Розкажіть принцип дії тетрода. 7. Розкажіть принцип дії пентода. 8. Накресліть ВАХ пентода і поясніть їх хід. 9. Накресліть П-подібну модель тріода і поясніть її. 10. Накресліть схему резисторного підсилювача на тріоді і поясніть як вона працює. 11. Накресліть схему резисторного підсилювача на пентоді і поясніть як вона працює.
1. Що таке власний шум компонентів РЕА? 2. Напишіть формулу Найквіста для шумової ЕРС і поясніть її. 3. Назвіть складові шуму в БТ. 4. Назвіть складові шумів у ПТ. 5. На що впливає рівень шумів компонентів РЕА? 6. В яких транзисторах БТ або ПТ рівень шумів менше? 7. Назвіть складові шуму в електронних лампах.
11 березня - 17 березня 2024 року
1. Загальні відомості. 2. Операційні підсилювачі. 3. Характеристики операційного підсилювача. 4. Диференціальні підсилювачі. 4.1. Диференціальний підсилювач з резистивним навантаженням. 4.2. Диференціальний підсилювач з динамічним навантаженням. 5. Кола живлення аналогових інтегральних мікросхем. 6. Схемотехніка операційних підсилювачів. 7. Функціональні пристрої на операційних підсилювачах. 7.1. Інвертуючий підсилювач. 7.2. Неінвертуючий підсилювач. Повторювач напруги. 7.3. Аналогові суматори. 7.4. Інтегратор. 7.5. Диференціатор. 7.6. Логарифмічні схеми. 7.7. Компаратори. Тригер Шмітта. 7.8. Аналогові перемножувачі . 8. Електронні генератори. 8.1. Основні поняття. 8.2. Генератори гармонічних коливань. 9. Компенсація помилок операційного підсилювача.
1. Дайте визначення ІМС. 2. Назвіть переваги ІМС. 3. Які ІМС називають аналоговими, які цифровими? 4. Дайте класифікацію ІМС за конструктивно-технологічною ознакою. 5. Що таке ступінь інтеграції ІМС? 6. Покажіть графічне позначення ОП. 7. Назвіть параметри та характеристики ОП. 8. Накресліть структурну схему ОП. 9. Накресліть схему диференціального підсилювача з резистивним навантаженням і поясніть, як вона працює. 10. Які переваги диференціального підсилювача з динамічним навантаженням перед диференціальним підсилювачем з резистивним навантаженням? NC NC + – Вх1 Вх2 Uвих R1 E1 E2 R2 NC NC + – Вх1 Вх2 R1 E1 E2 R2 R3 171 11. Накресліть схеми інвертуючого та неінвертуючого підсилювачів на ОП і поясніть, як вони працюють. 12. Накресліть схему суматора на ОП і поясніть як вона працює. 13. Накресліть схеми інтегратора та диференціатора на ОП і поясніть як вони працюють. 14. Накресліть схеми логарифматора та антилогарифматора на ОП і поясніть як вони працюють. 15. Накресліть схеми компараторів на ОП і поясніть як вони працюють. 16. Накресліть схеми генераторів на ОП і поясніть як вони працюють. 17. Які параметри ОП впливають на величину помилки в його вихідній напрузі
18 березня - 24 березня 2024 року
1. Загальні відомості. 2. Основи алгебри логіки. 3. Реалізація логічних функцій бульового базису. 3.1. Функція логічного заперечення НЕ. 3.2. Функція логічного множення І. 3.3. Функція логічного додавання АБО. 3.4. Комбіновані логічні функції. 4. Логічні елементи. 4.1. Транзисторно-транзисторні логічні елементи (ТТЛ). 4.2. Транзисторно-транзисторні логічні елементи з транзисторами Шотткі (ТТЛШ). 4.3. Елементи емітерно-зв’язаної логіки (ЕЗЛ). 4.4. Елементи інтегрально-інжекційної логіки (І2Л). 4.5. Логічні елементи nМОН-логіки. 4.6. Логічні елементи КМОН-логіки. 4.7. Логічні елементи з трьома станами виходу. 4.8. Порівняльна оцінка різних типів логічних елементів. 4.9. Узгодження логічних елементів різних типів. 5. Правила використання цифрових мікросхем.
1. Дайте визначення ЦІС. 2. Дайте визначення логічного елемента. 3. Що називають логічною змінною, логічною функцією, таблицею істинності? 4. Назвіть елементарні логічні функції. 5. Назвіть форми подання логічних функцій. 6. Який базис називають функціонально повним? 7. Що таке логічна функція НЕ? 8. Що таке логічна функція І? 9. Що таке логічна функція АБО? 10. Що таке логічна функція І-НЕ? 11. Що таке логічна функція АБО-НЕ? 12. Що таке логічна функція «винятково АБО»? 13. Накресліть схему базового ТТЛ елемента і поясніть як вона працює. 14. Побудуйте схему базового ЕЗЛ елемента і поясніть як вона працює. 13. Побудуйте схему базового І2Л елемента і поясніть як вона працює. 14. Побудуйте схему МОН елемента, що виконує логічну операцію 2І-НЕ і поясніть, як вона працює. 15. Накресліть схему МОН елемента, що виконує логічну операцію 2АБОНЕ і поясніть як вона працює. а) б) в) 199 16. Накресліть схему КМОН елемента, що виконує логічну операцію 2І-НЕ і поясніть як вона працює. 17. Накресліть схему КМОН елемента, що виконує логічну операцію 2АБО-НЕ і поясніть як вона працює. 18. Для чого потрібні логічні елементи з трьома станами виходу? 19. Що розуміють під узгодженням логічних елементів?
25 березня - 31 березня 2024 року
1 квітня - 7 квітня 2024 року
3. Лічильники імпульсів . 3.1. Параметри лічильника. 3.2. Класифікація лічильників. 3.3. Послідовні лічильники. 3.4. Десяткові лічильники. 3.5. Збільшення розрядності лічильників. 3.6. Швидкодія лічильників. 10.4. Регістри. 4.1. Класифікація регістрів. 4.2. Послідовні регістри. 4.3. Паралельні регістри
1. Що таке лічильник? 2. Що таке модуль лічби? 3. Які лічильники називаються послідовними. 4. Що таке реверсивний лічильник? 5. Як перетворити підсумовувальний лічильник у віднімальний? 6. Підсумовувальний та віднімальний лічильники на D-тригерах. 7. Що таке подільник частоти? 8. Десяткові лічильники. 9. Збільшення розрядності лічильників. 10. Призначення регістрів зсуву. 11. Призначення паралельних регістрів.12. Регістри зсуву вправо. 13. Регістри зсуву вліво. 14. Паралельні регістри.
8 квітня - 14 квітня 2024 року
1. Загальні відомості. 2. Шифратори. 3. Дешифратори. 4. Мультиплексори. 5. Демультиплексори. 6. Програмовані логічні матриці. 7. Цифрові компаратори. 8. Цифрові суматори. 9. Особливості роботи комбінаційних пристроїв .
15 квітня - 21 квітня 2024 року
- 1. Класифікація запам’ятовувальних пристроїв (ЗП). 2. Параметри запам’ятовувальних пристроїв (ЗП). 3 Оперативні запам’ятовувальні пристрої (ОЗП). 3.1. Структура ВІС ОЗП. 3.2. Інформаційні та керуючі сигнали ВІС ОЗП. 4 Постійні запам’ятовувальні пристрої (ПЗП). 4.1. Класифікація ПЗП. 4.2. Структура ВІС ПЗП.
22 квітня - 28 квітня 2024 року
1. Загальні відомості. 2. Цифро-аналогові перетворювачі (ЦАП). 2.1. Параметри ЦАП. 2.2. Схеми ЦАП. 3. Аналого-цифрові перетворювачі (АЦП). 3.1. Параметри АЦП. 3.2. Схеми АЦП.
29 квітня - 5 травня 2024 року
1. Загальні відомості. 2. Оптрони. 2.1. Структурна схема оптрона. 2.2. Основні електричні параметри оптронів. 2.3. Застосування оптронів
1. Загальні відомості. 2. Оптрони. 2.1. Структурна схема оптрона. 2.2. Основні електричні параметри оптронів. 2.3. Застосування оптронів
6 травня - 12 травня 2024 року
13 травня - 19 травня 2024 року
20 травня - 26 травня 2024 року
27 травня - 2 червня 2024 року