Теми тижня
Практичні заняття з дисципліни "Технологія безвідходного виробництва"
Навчальна дисципліна призначена для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 101 "Екологія" ОПП "Екологія та охорона навколишнього середовища".
Метою освітнього компоненту є формування у майбутніх фахівців знань про закономірності (принципи) організації безвідходних та маловідходних технологій виробництва дорожньо-будівельних матеріалів, та застосування цих закономірностей (принципів) у професійній діяльності; умінь оцінювати ефективність використання вторинних ресурсів промисловості, застосовувати відходи та побічні продукти гірничодобувної, металургійної та хімічної промисловості для виготовлення дорожньо-будівельних матеріалів, забезпечувати інтенсифікацію виробництва асфальто- та цементобетонних сумішей, збірних бетонних та залізобетонних виробів.
Практичне заняття 1
Визначення впливу кількості добавки-мікронаповнювача з вторинних продуктів промисловості на нормальну густину цементного тіста
Мета роботи: визначення впливу виду та кількості добавки мікронаповнювача в складі портландцементу, а також пористості матеріалу наповнювача на нормальну густину цементного тіста.
Практичне заняття 2
Визначення впливу кількості добавки-мікронаповнювача з відходів виробництва на стандартну консистенцію розчинної суміші
Мета роботи: визначення впливу кількості та хімічного складу добавки-мікронаповнювача у складі розчинної суміші на її стандартну консистенцію як характеристику рухливості.
Розчинну суміш у цьому випадку можна розглядати як модель бетонної суміші з подібним водоцементним відношенням.
Практичне заняття 3
Визначення показників агрегування мінеральних порошків з сировини різного походження та мінерального складу
Мета роботи: визначення впливу мінерального складу та щільності сировини мінерального порошку його істинної щільності та твердості на величину коефіцієнта агрегування мінеральних порошків.
Практичне заняття 4
Визначення показника бітумоємності мінеральних порошків з різноманітної сировини
Мета роботи: визначення впливу мінерального складу та густини матеріалу, з якого отримано мінеральний порошок, на показник бітумоємності цього мінерального порошку.
Практичне заняття 5
Визначення якості крупного та дрібного заповнювачів з бетонного брухту
Мета роботи: визначення можливості використання бетонного брухту в якості сировини для отримання крупного заповнювача (щебеню) та дрібного заповнювача (піску).
Практичне заняття 6
Обґрунтування вибору складових матеріалів для виробництва цементобетонних і асфальтобетонних сумішей і джерел їх отримання за умовами мінімальних енерговитрат
Необхідно обґрунтувати за умовами мінімальних енерговитрат вибір складових матеріалів для виробництва асфальтобетонних сумішей, необхідних для влаштування 1 км верхнього шару покриття товщиною 5 см при ширині покриття автомобільної дороги 7 м.
Практичне заняття 7
Вибір типів цементобетонних та асфальтобетонних сумішей для влаштування дорожніх основ та покриттів з урахуванням мінімальних енерговитрат на їх виробництво
Визначити економію енерговитрат при виробництві 600 м3 цементобетонної суміші для влаштування дорожнього покриття з бетону марки М400 (класу В30) у разі застосування пластифікуючої добавки ЛСТ.
Практичне заняття 8
Розробка енергозберігаючих технологій виробництва збірних бетонних та залізобетонних виробів для дорожнього та мостового будівництва
Визначити економію енерговитрат при виробництві 200 м3 збірних залізобетонних виробів з бетону марки М500 (класу В35) за умови заміни портландцементу без мінеральних добавок шлакопортландцементом.