Навчальна практика для студентів спеціальності 015.38 "Професійна освіта. Транспорт" та 015.32 "Професійна освіта. Електроніка, метрологія та радіотелекомунікації".Кваліфікаційного рівня - "Бакалавр".



Сертифікат ДКР:

немає

Керівник курсу: Бондаренко Володимир Васильович, к.пед.н., професор кафедри філософії та педагогіки професійної підготовки

Обсяг освітнього компоненту: 3 кредити (90 годин)

Форма підсумкового контролю: Залік

Метою навчальної дисципліни "Конфліктологія" є формування системи наукових знань в галузі теорії та практики соціального конфлікту; набуття навичок прагматичного аналізу, конструктивного вирішення та попередження конфліктів у соціальних та професійних практиках; формування компетентності в галузі управління конфліктами та самокореляції.

Предметом вивчення є сутність та функції соціальних конфліктів, соціально-психологічна природа конфліктів різних рівнів, об’єктивні та суб’єктивні причини виникнення соціальних конфліктів, особливості та специфіка динаміки соціальних конфліктів у різних сферах людської життєдіяльності, теорія та практика управління конфліктами.

Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни є:

сформувати у здобувачів освіти здатність діагностики та управління конфліктами (стресами) у групах, здатність приймати оптимальні організаційно-управлінські рішення в повсякденній діяльності та нестандартних ситуаціях, готовність нести за них відповідальність; достатній рівень конфліктологічної культури для успішної реалізації професійної діяльності та саморозвитку, навички самостійно знаходити оптимальні шляхи вирішення складних конфліктних ситуацій, навичками пошуку інформації; навички роботи в команді.


Сертифікат ДКР:

немає

Оценка курса: 5.0(1)

Метою викладання політології є формування у студентів політичної свідомості та політичної культури. Предметом дисципліни «Політологія» є методично і педагогічно адаптована система понять про закономірності функціонування і розвитку політичних систем і політичних процесів. В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати об'єкт і предмет політології; історію розвитку політичної думки; основні політичні теорії та ідеології; сутність політичної влади і політичних процесів; основні форми політичних режимів; структуру політичної системи; завдання держави та політичних партій; роль політичної свідомості та політичної культури в житті громадянина.

На основі отриманих знань студент повинен вміти самостійно аналізувати політичні процеси і політичне життя суспільства, розбиратися в основних напрямках діяльності політичних сил сучасності, мати уявлення про світовому політичному процесі та міжнародній політиці.

Сертифікат ДКР:

немає

Програма вивчення навчальної дисципліни «Основи соціології і політології» складена відповідно до освітньо-кваліфікаційної характеристики та навчального плану підготовки бакалаврів напряму (спеціальності) 

Сертифікат ДКР:

немає