Структура за темами
"Будівельні конструкції та архітектура будівель і споруд" для груп ДМ-31-21, ДМ-26т1-22
Метою вивчення навчальної дисципліни є формування у здобувачів комплексу знань, вмінь та уявлень про архітектурно-будівельне проектування, матеріали будівельних конструкцій, їх механічні характеристики, загальні положення розрахунку і проектування фундаментів і конструкцій згідно з вимогами сучасних нормативних документів та потребами галузі для подальшої професійної діяльності.
Предмет: теоретичні та прикладні основи проектування будівель та споруд, принципи розрахунку і конструювання будівельних конструкцій.
Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни є: оволодіння теоретичними навичками архітектурного проектування будов; вивчення теоретичної та нормативної бази проектування, розрахунків та конструювання будівельних конструкцій; вивчення методів розрахунку залізобетонних та металевих конструкцій згідно з вимогами сучасних нормативних документів; оволодіння прикладними навичками конструювання будівельних конструкцій.
Обсяг освітнього компоненту 7 кредитів (210 годин) для ОП Мости і транспортні тунелі
осінній 5 семестр - 2 кредити (16 годин лекцій, 16 годин практичних занять, залік);
весняний 6 семестр - 4 або 5 кредитів (32 годин лекцій, 32 годин практичних занять, КП, іспит)
Викладачі курсу Бережна Катерина Вікторівна
кандидат технічних наук, доцент
+380 50 730-43-62
beregna@gmail.com
Більченко Анатолій Васильович
кандидат технічних наук, професор
+380 97 248-07-41
anatolijbilchenko39@gmail.com
Стебловський Ілля Арчілович
кандидат технічних наук
+380 95 588-22-11
i.steblovskyi@proton.me
Шеховцова Тетяна Олексіївна
асистент
контактний телефон +380 96 317-93-06
khadidsf@gmail.com
Штефан Ольга Миколаївна
асистент
+380 66 970-15-63
shtefan_olga84@ukr.net
Розділ I. Архітектурне проектування будівель та споруд. Конструкції та конструктивні рішення промислових будов.
Тема 1. Історія розвитку будівельної справи. Класифікація будівель. Вимоги до будівель та споруд.
Тема 2. Основи проектування. Основи проектування та об’ємно-планувальні рішення промислових будов та підприємств.
Тема 3. Конструктивні елементи, елементи покриття, огороджуючи елементи, планувальні рішення, прив’язки.
Тема 4. Архітектура - Будівельна механіка - Будівельні конструкції
Розділ II. Залізобетонні конструкції
Тема 1. Історія розвитку. Поняття про залізобетон та напрямки його застосування. Загальні відомості про нормативні документи.
Тема 2. Класифікація бетонів, переваги та недоліки. Механічні та фізичні властивості бетону та сталі, деформативність матеріалів. Аналіз напружено-деформованого стану зігнутого залізобетонного елементу. Методи розрахунків будівельних конструкцій.
Тема 3. Розрахунок міцності за нормальними перерізами елементів з ненапруженою арматурою прямокутних та таврових перерізів з одинокою та подвійною арматурою. Побудова епюри матеріалів.
Тема 4. Розрахунок залізобетонних елементів за похилими перерізами. Особливості методики розрахунків за похилими перерізами.
Тема 5. Попередньо напружена арматура у залізобетонних конструкціях, види та типи, методи натягнення арматури. Матеріали, які застосовуються для виготовлення попередньо-напружених залізобетонних елементів. Розрахунок попередньо-напружених залізобетонних елементів, конструювання.
Тема 6. Стиснуті залізобетонні елементи, типи та їх конструктивні особливості. Розрахунок елементів з випадковим ексцентриситетом та елементів з позацентровим прикладенням навантаження. Розтягнуті залізобетонні елементи, види та конструктивні особливості центрально та позацентрально розтягнутих елементів, розрахунок, конструювання.
Тема 7 Розрахунок за виникненням нормальних тріщин зігнутих, позацентрально стиснутих та розтягнутих елементів. Розрахунок на розкриття тріщин.
Тема 8 Розрахунок за деформативністю та прогинами за відсутністю та наявністю тріщин.
Тема 9 Особливості проектування та конструювання залізобетонних конструкцій.
Розділ ІІІ. Металеві конструкції
Тема 1 Історія розвитку металевих конструкцій.
Тема 2 Напрямки застосування металевих конструкцій. Матеріали для виготовлення металевих конструкцій, сортамент
Тема 3 Основи розрахунку металевих конструкцій.
Тема 4 Зварні з'єднання. Види зварки, характеристика, класифікація. Болтові з'єднання, їх робота та область застосування. Конструювання болтових з'єднань, розрахунок болтів. З'єднання на високоміцних болтах, розрахунок.
Тема 5 Металеві балки. Характеристика балок та балочної клітини. Типи балок та основні їх параметри. Прокатні та складені балки. Складені балки, область застосування генеральні розміри, визначення оптимальної та мінімальної висоти та других параметрів. Епюра матеріалів.
Тема 6 Металеві колони, суцільні та наскрізні, центрально та позацентрово навантажені, типи перерізів. Розрахунок суцільних та наскрізних колон на міцність та стійкість, конструювання. Конструювання бази колон та їх оголовку.
Тема 7 Металеві ферми, визначення зусиль та визначення перерізів елементів ферм. Конструювання ферм, розрахунок вузлів на болтах та зварних.
КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
Список літератури до курсу
Підсумковий контроль (ІСПИТ)
Заняття 5 семестр