Теми тижня

  • Загальне

    МЕТА: формування у фахівців профільної галузі умінь і навичок ефективного використання теоретичних положень органічної хімії з метою вирішення типових задач фізико-хімічних процесів хімічної технології та набуття дослідницьких навичок володіти методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, об'єктів хімічної технології та продукції промисловості.

  • 4 вересня-8 вересня

    РОЗДІЛ 1  Теоретичні основи органічної хімії.
    Тема 1. Теорія хімічної будови органічних сполук. Класифікація

    та номенклатура органічних сполук

    Мета: Знати основні відомості про органічні сполуки та розуміти причини численності органічних речовин, вміти називати органічні речовини за систематичною номенклатурою, складати формули ізомерів, орієнтуватися в класифікації органічних речовин

    • 11 вересня-15 вересня

      Тема 2. Електронна природа хімічних зв’язків у молекулах органічних речовин.

      Мета:знати та визначати типи хімічного зв’язку, які  реалізуються в органічних сполуках, а також мати уявлення про особливості ковалентних зв’язків між атомами карбону та типи гібридизації.


      • 18 версня-22 вересня

        Тема 3. Класифікація органічних реакцій. Взаємний вплив атомів у молекулах.

        Мета: надавати класифікацію органічних реакцій  за типами хімічних перетворень зв’язків, за типами розриву зв’язку та за типами реагентів, вміти пояснювати взаємний вплив атомів в молекулах на конкретних прикладах.

        • 25 вересня-29 вересня

          РОЗДІЛ 2. Вуглеводні.
          Тема 1. АЛКАНИ

          Мета: Знати формули та назви гомологічного ряду алканів, складати структурні формули молекул алканів ,вміти писати формули їх ізомерів та назви за номенклатурою ІЮПАК, мати уяву про просторову будову молекул та тип гібридизації, пояснювати взаємозв’язок між особливостями електронної будови молекул алканів та їх хімічними властивостями.


          • 2 жовтня-6 жовтня

            Тема 2: Ненасичені  вуглеводні. Алкени                                                                    
            Мета: Знати формули та назви гомологічного ряду алкенів, складати структурні формули молекул алкенів ,вміти писати формули їх ізомерів та назви за номенклатурою ІЮПАК, мати уяву про просторову будову молекул та тип гібридизації, пояснювати взаємозв’язок між особливостями електронної будови молекул алкенів та їх хімічними властивостями.
            • 9 жовтня-13 жовтня

              ТЕМА 3: Алкадієни. Алкіни.                                                      
              Мета: Мати уявлення про електронну будову супряжених алкадієнів. Знати формули та назви гомологічного ряду алкінів, складати структурні формули молекул алкінів ,вміти писати формули їх ізомерів та назви за номенклатурою ІЮПАК, мати уяву про просторову будову молекул та тип гібридизації, пояснювати взаємозв’язок між особливостями електронної будови молекул алкінів та їх хімічними властивостями. 

              • 16 жовтня-27 жовтня

                Тема 4. Арени. Бензен. Представники багатоядерних аренів.                          
                Мета: мати уявлення про арени ,знати склад і будову молекули бензену,  особливості ароматичного зв`язку, хімічні та фізичні властивлості бензену.
                • 30 жовтня-10 листопада

                  ТЕМА 5: Гетероциклічні сполуки.

                  МЕТА: Знати особливості будови молекул гетероциклічних сполук, уміти визначати клас гетероциклічних сполук, надавати назви їх молекул відповідно до номенклатури IUPAC, мати знання  про ароматичність гетероциклів та їх  хімічні властивості.
                  • 13 листопада-17 листопада

                    Розділ 3. Оксигенвмісні органічні сполуки.                                                      Тема 1. Одноатомні спирти.

                    • 20 листопада-24 листопада

                      Тема 2: Двохатомні і триатомні спирти. 

                      • 27 листопада- 1 грудня

                        Тема 3 : Одноатомні феноли.

                        • 4 грудня - 8 грудня

                          Тема 4: Насичені альдегіди і кетони.

                          • 11 грудня-15 грудня

                            Тема 5: Монокарбонові кислоти. Насичені монокарбонові кислоти.

                            Мета: знати формули, номенклатуру, ізомерію насичених моноарбонових кислот. Аналізувати вплив функціональної карбоксильної групи  на фізичні та хімічні властивості насичених монокарбонових кислот.
                            • 18 грудня - 22 грудня

                              Тема 6: Ненасичені монокарбонові кислоти

                              Мета: знати формули, номенклатуру, ізомерію ненасичених моноарбонових кислот. Аналізувати вплив функціональної карбоксильної групи та кратного подвійного з"вязку на фізичні та хімічні властивості ненасичених монокарбонових кислот.

                              • 1 січня -5 січня

                                ЕКЗАМЕН